REF: 7900V/110A-B334
Stock Number: 43535
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron Constantin 7900V/110A-B334 Overseas Dual Time, 7900V110AB334, 7900V 110A B334, stainless steel on an integrated stainless steel bracelet, new automatic in house Vacheron Constantin caliber 5110 DT movement, second time zone with am/pm indicator, pointer date at 6 o'clock, glossy blue dial with applied luminous hour markers and luminous hands, centered sweep seconds hand, screw-down crown, pusher below the crown sets the date, anti-magnetic, sapphire crystal, display back, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 13mm. Like new with box, additional rubber and alligator straps, additional deployant clasp, and papers dated 2019.
Specifications
The Set
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
You May Also Like
View All
Vacheron Constantin
7920V Overseas Dual Time SS Black Dial
Vacheron Constantin
7920V Overseas Dual Time SS Silver Dial
7900V Overseas SS Silver Dial
Rolex
16710A GMT-Master II "Coke" SS Black Dial Circa. 1991
Rolex
16710A GMT-Master II "Coke" SS Black Dial Circa. 1989
16710 GMT-Master II Coke Bezel SS Black Dial Circa. 1990
16750 GMT-Master SS Black Dial Circa. 1987
Blancpain
6640 Villeret Reveil GMT SS White Dial
Vintage GMT Master 1675 Gilt Swiss UNDERLINE Pepsi Circa 1964
16710A GMT-Master II "Pepsi" SS Black Dial Circa. 2003