REF: 7900V/110A-B546
Stock Number: 43319
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron Constantin 7900V/110A-B546 Overseas Dual Time 7900V110AB546 7900V 110A B546 , stainless steel on a rubber strap with a stainless steel deployant buckle, new automatic in house Vacheron Constantin caliber 5110 DT movement, second time zone with am/pm indicator, pointer date at 6 o'clock, black lacquer dial with applied luminous hour markers and luminous hands, centered sweep seconds hand, pusher below the crown sets the date, screw-down crown, anti-magnetic, sapphire crystal, display back, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 13mm. Like New with Box, additional alligator and rubber straps, and papers dated January 2021
Specifications
Reference7900V/110A-B546
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter41mm
Thickness13mm