REF: 7900V/110A-B546
Stock Number: 43319
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron Constantin 7900V/110A-B546 Overseas Dual Time 7900V110AB546 7900V 110A B546 , stainless steel on a rubber strap with a stainless steel deployant buckle, new automatic in house Vacheron Constantin caliber 5110 DT movement, second time zone with am/pm indicator, pointer date at 6 o'clock, black lacquer dial with applied luminous hour markers and luminous hands, centered sweep seconds hand, pusher below the crown sets the date, screw-down crown, anti-magnetic, sapphire crystal, display back, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 13mm. Like New with Box, additional alligator and rubber straps, and papers dated January 2021
Specifications
The Set
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
You May Also Like
View All
Vacheron Constantin
7920V Overseas Dual Time SS Silver Dial
Vacheron Constantin
7900V Overseas SS Silver Dial