REF: 2185F-1130-71
Stock Number: 24576
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
38mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Blancpain 2185 F 1130 Leman Flyback Chronograph, 2185F-1130-71, 2185F113071, stainless steel on a stainless steel bracelet, automatic movement, chronograph with a flyback function, 40 hours power reserve, date at 6 o'clock, size: 38 mm, thickness: 11.7 mm, sapphire crystal, water resistant to 330ft, Like New with Box and Instruction Booklet.
Specifications
Reference2185F-1130-71
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter38mm
Thickness11.7mm