REF: 4500V/110A-B483
Stock Number: 44020
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron & Constantin 4500V Overseas Automatic, 4500V/110A-B483, stainless steel on a stainless steel bracelet with a triple deployant clasp, automatic Vacheron caliber 5100, black dial with applied luminous hour markers, luminous hands, date at 3 o'clock, sapphire crystal, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 11mm. Like New with Vacheron Constantin box, additional alligator and rubber straps with a steel deployant clasp, and papers dated 2022.
Specifications
Reference4500V/110A-B483
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter41mm
Thickness11mm
ConditionLike New
Product LineOverseas
Stock Number44020
The Set
Box-
Papers-
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
See Our New Arrivals First
Discover our newly received watches while being priced and about to go live.
Vacheron Constantin Overseas 4500V Automatic 41mm Black Dial SS 2022 4500V/110A-B483 for Sale | European Watch Company