REF: 4500V/110A-B483
Stock Number: 52707
SOLD
Condition
Like New
Box
Yes
Papers
Yes
Diameter
41mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron & Constantin 4500V Overseas Automatic, 4500V/110A, stainless steel on a stainless steel bracelet with a triple deployant clasp, automatic Vacheron caliber 5100, black dial with applied luminous hour markers, luminous hands, date at 3 o'clock, sapphire crystal, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 11mm. Like New with Vacheron Constantin box, additional alligator and rubber straps with a steel deployant clasp, and papers dated 2022.
Specifications
Reference4500V/110A-B483
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter41mm
Thickness11mm
ConditionLike New
Product LineOverseas
Stock Number52707
The Set
BoxYes
PapersYes
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
See Our New Arrivals First
Discover our newly received watches while being priced and about to go live.
Vacheron Constantin Overseas 4500V Automatic 41mm Black Dial SS 4500V/110A-B483 for Sale | European Watch Company