REF: 7900V/110A-B333
Stock Number: 41406
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron Constantin 7900V/110A-B333 Overseas Dual Time 7900V110AB333 7900V 110A B333, stainless steel on an integrated stainless steel bracelet, new automatic in-house Vacheron Constantin caliber 5110 DT movement, second time zone with am/pm indicator, pointer date at 6 o'clock, glossy silver dial with applied luminous hour markers and luminous hands, centered sweep seconds hand, pusher below the crown sets the date, screw-down crown, anti-magnetic, sapphire crystal, display back, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 12.8mm. Comes with additional rubber and alligator leather straps. Like New with Vacheron Constantin Box and papers dated January of 2020.
Specifications
The Set
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
You May Also Like
View All
Vacheron Constantin
7920V Overseas Dual Time SS Black Dial
Vacheron Constantin
7900V Overseas SS Silver Dial
7920V Overseas Dual Time SS Silver Dial