REF: 7900V/110A-B334
Stock Number: 37264
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron Constantin 7900V/110A-B334 Overseas Dual Time 7900V110AB334 7900V 110A B334, stainless steel on an integrated stainless steel bracelet, new automatic in house Vacheron Constantin caliber 5110 DT movement, second time zone with am/pm indicator, pointer date at 6 o'clock, glossy blue dial with applied luminous hour markers and luminous hands, centered sweep seconds hand, pusher below the crown sets the date, screw-down crown, anti-magnetic, sapphire crystal, display back, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 13mm. Like New with Box stainless steel bracelet, and papers, dated December 2019.
Specifications
Reference7900V/110A-B334
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter41mm
Thickness13mm