REF: 7900V/110A-B334
Stock Number: 52168
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
41mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Vacheron Constantin 7900V/110A-B334 Overseas Dual Time, 7900V110AB334, 7900V 110A B334, stainless steel on an integrated stainless steel bracelet, new automatic in house Vacheron Constantin caliber 5110 DT movement, second time zone with am/pm indicator, pointer date at 6 o'clock, glossy blue dial with applied luminous hour markers and luminous hands, centered sweep seconds hand, screw-down crown, pusher below the crown sets the date, anti-magnetic, sapphire crystal, display back, water resistant to 150 meters, diameter: 41mm, thickness: 13mm. Like new with VC box, additional rubber and alligator straps, additional deployant clasp, and papers dated 2021.
Specifications
Reference7900V/110A-B334
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter41mm
Thickness13mm
ConditionLike New
ComplicationsTime Zone/GMT
Product LineOverseas
Stock Number52168
The Set
Box-
Papers-
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
See Our New Arrivals First
Discover our newly received watches while being priced and about to go live.
Vacheron Constantin Overseas Dual Time 7900V SS Blue Dial 7900V/110A-B334 for Sale | European Watch Company