REF: 2185F-1130A-53B
Stock Number: 16511
SOLD
Condition
Like New
Box
Papers
Diameter
38mm
Movement
Automatic
European Watch Company Official Seal
Certified Authentic
Every watch is backed by our authenticity guarantee.
Description
Blancpain Flyback Chronograph, Reference 2185F-1130A-53B, Stainless Steel on a Strap with a Stainless Steel Tang Buckle, Automatic Movement, Chronograph with Flyback Function, Date at 6 O'Clock, Sapphire Crystal, Size: 38mm, Thickness: 12mm, Water Resistant to 330ft, Like New with Box and Papers.
Specifications
Reference2185F-1130A-53B
MovementAutomatic
Case MaterialStainless Steel
Diameter38mm
Thickness12mm
ConditionLike New
ComplicationsChronograph
Product LineLeman
Stock Number16511
The Set
Box-
Papers-
European Watch Company Commitment
Authenticity Guaranteed
Authenticity Guaranteed
Certified by experts
Free Global Shipping
Free Global Shipping
FedEx Priority Overnight
2-Day Returns
2-Day Returns
Easy returns policy
1-Year Warranty
1-Year Warranty
Limited warranty
Shipping
Global delivery: We ship worldwide with full insurance coverage and tracking.
Trading
Free Shipping: We provide a prepaid FedEx Priority Express shipping label.
Secure Handling: Send your watch in its original box with protective packaging.
For more detailed instructions, click here to view our full trade-in process.
See Our New Arrivals First
Discover our newly received watches while being priced and about to go live.
Blancpain Flyback Chronograph Black Dial 38MM SS/Alligator 2185F-1130A-53B for Sale | European Watch Company